Universal Audio Apollo X Series Article-min

کارت صدا های جدید یونیورسال اودیو سری Apollo x در یک نگاه

اینترفیس های Apollo X، محصولاتی جدید از کمپانی Universal Audio هستند که جهش بزرگ و مهمی نسبت به کارت صدا های پیشین داشته اند. اگر شما در آستانه تجربه اولین محصول از سری Apollo هستید، یا تا کنون تجربه کار کردن با آنها را داشته اید و قصد ارتقای سیستم خود را دارید، از قابلیت های فوق العاده این محصول شگفت زده خواهید شد. در مقایسه با مدل های قبلی Apollo رکمونت، این سری از اینترفیس ها، با DSP قدرتمندتر، تعداد پلاگین های رایگان بیشتر، کانورترهای آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ بهینه شده و ویژگی های دیگری، برتری خود را نمایان می کنند. تمام مدل های سری جدید برای ارتباط با سیستم های کامپیوتری مجهز به درگاه تاندربولت ۳ هستند که سرعتی معادل ۴۰ گیگابیت برثانیه دارد، تاخیر آنها بسیار پایین و نزدیک به صفر است، مجهز به یک پکیج رایگان از پلاگین های Universal Audio هستند و رنگ پنل جلوی آنها براق شده است.

کارت صدا های Apollo X با سیستم عامل های ویندوز و OSX سازگار هستند و از طریق یک پورت تاندربولت با تمام کامپیوترها همگام می شوند. در میان تمامی این ویژگی های جدید، قابلیت چشمگیری که بیش از همه جلب توجه می کند، افزایش قدرت پردازشگر آنها می باشد. چیپست های SHARC که در مدلهای قبیلی بصورت چهار هسته ای عرضه شده بودن و بسیار قدرتمند بودند، حالا به شش هسته ارتقاع یافته اند. تمامی محصولات عرضه شده در سری Apollo X از پردازشگر ۶ هسته ای که در اینجا HEXA نامیده می شود، بهره می برد که ۵۰٪ بازدهی بیشتر به نسبت Apollo های قبلی دارد. این سری از اینترفیس ها با تعداد قابل توجهی از پلاگین های قدرتمند، نیاز شما را برای پردازش بروی سیگنال ها در هنگام ضبط، میکس و مسترینگ، برطرف می سازند؛ به خصوص اگر شما چند دستگاه از این سری کارت صدا ها را روی یک سیستم کامپیوتری به هم متصل کرده باشید. کاربران Apollo X حالا بیش از گذشته، می توانند از تعداد بسیار زیاد پلاگین های شبیه ساز و قدرتمند که اختصاصا برای پردازشگر های UAD طراحی شده اند و همچنین تحت لیسانس کمپانی هایی مانند SSL، Neve، Studer، Manley، API، Ampex، Lexicon، Fender و غیره هستند، بهره مند گردند.

Universal Audio Apollo X Series Content

البته قدرت پردازش تنها فاکتور تغییر یافته در کارت صدا های Apollo X نمی باشد. کانورتر آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ Elite-Class که یک نسخه بروز شده از Universal Audio است، رسما تمام کانورترهای High-End را به رقابت دعوت می کند. مهندسان Universal Audio بهترین تکنولوژی آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ را برای این اینترفیس ها مورد آزمون قرار داده اند؛ زیرا هدف آنها، ارائه مدرن ترین تکنولوژی ممکن بوده است. سپس آنها این کانورترهای ۲۴ بیت / ۱۹۲ کیلوهرتز را که تحت عنوان Elite-Class معرفی می شوند را با مدار آنالوگ حرفه ای خود درآمیخته اند تا بهترین صدای ممکن را به دست آورند.

اینترفیس های سری Apollo X با مجموعه ای از ویژگی ها برای کاربران حرفه ای طراحی شده است. پشتیبانی گسترده و سیستم مدیریت مانیتورینگ دالبی، همراه با کالیبراسیون اسپیکر یک مزیت برای مهندسان صدا در ساخت موسیقی و صداگذاری روی بازی های ویدیویی، فیلم و برنامه های تلویزیون می باشد. به لطف این کارت صدا ها قابلیت انتخاب بین 20/24 dBu وجود دارد، تا به راحتی این دستگاه با تمامی کنسول های آنالوگ یا تجهیزات High-End دیگر در تعامل باشد. همچنین شما با استفاده از میکروفون Talkback داخلی می توانید به راحتی با داخل اتاق سکوت ارتباط برقرار کنید.

با سطح پیشرفته از ویژگی ها مانند موارد ذکر شده، اینترفیس های Apollo X به اصلی ترین اجزای استودیوی شما تبدیل خواهد شد. سری Apollo X با تکنولوژی تاندربولت ۳ عرضه شده است. به عبارت دیگر هیچ مشکلی از بابت تاخیر وجود نخواهد داشت. هر کارت صدا شامل ۲ پورت تاندربولت ۳ می باشد، که این امکان را ایجاد می کند که تا چهار کارت صدای Apollo و شش دستگاه پردازشگر UAD-2 را به آن متصل کنید. این ترکیب سطح جدیدی از سرعت و Bandwidth بالا به همراه DSP را به استودیوی شما می افزاید. علاوه بر این موارد، اینترفیس های Apollo X با تاندربولت های ۱ و ۲ نیز سازگار هستند.

Universal Audio Apollo X Series More1مانند مدل های قبلی، پری امپ های Apollo X از همان تکنولوژی تحسین برانگیز Unison استفاده می کند که با صدای استودیویی و فوق العاده گرم خود، عملکردی مثبت دارد. لازم است بدانید در این تکنولوژی شبیه سازی دیجیتالی اتفاق نمی افتد؛ بلکه این تکنولوژی روی مدار پری امپ تنظیم شده است و با تغییر دادن امپدانس، ساختار Gain آنالوگ آن را بهبود می بخشد. در نتیجه صدا و رفتاری که در تعامل با سخت افزار های اصلی مانند میکروفون، ساز و دیگر ادوات متصل شده به آن به دست می آید، خارق العاده است. همچنین میتوانید برای بهبود بخشیدن دو چندان از Bundle پلاگین های Universal Audio که حجم گسترده ای از امکانات و ابزارها را در اختیار شما می گذارد، استفاده کنید و به نتیجه دلخواه برسید.

رابط های Apollo X از کمپانی Universal Audio در چهار Configuration مختلف عرضه می شوند:

کارت صدای آپولو X6 به همراه دو پری امپ و ساختار ورودی خروجی آنالوگ/دیجیتال 16×22

کارت صدای آپولو X8 به همراه چهار پری امپ و ساختار ورودی خروجی آنالوگ/دیجیتال 18×24

کارت صدای آپولو X8p به همراه هشت پری امپ و ساختار ورودی خروجی آنالوگ/دیجیتال 18×24

کارت صدای آپولو X16 بدون پری امپ و ساختار ورودی خروجی آنالوگ/دیجیتال 18×20

  • نظرات کاربران