7ام دی 1398

بهترین میکروفون USB برای ضبط صدا

همانطور که میدانید برای راه اندازی میکروفون های کاندنسر و ضبط های استودیویی نیازمند تامین کردن کارت صدای اکسترنال با تغذیه فانتوم پاور هستید، از اینرو کمپانی های مختلف برای سهولت در ضبط صدا بروی سیستم های کامپیوتری محصولات متنوعی را با کارت صدا و کانورتر داخلی عرضه نموده اند تا بی نیاز از هزینه های اضافی در هر محیطی به ضبط های حرفه ای بپردازید. در ادامه ۱۰ مدل از این محصولات را به تناسب قیمت به کیفیت، به شما معرفی می نماییم.

 

Marantz Pro POD Pack 1 Angle

۱۰. میکروفون Marantz Pod Pack 1 USB

رده ی دهم این لیست به میکروفون یو اس بی Marantz Pod Pack 1 اختصاص یافته است. این میکروفون برای افرادی که می خواهند پادکست یا voice over ضبط کنند برای شروع مناسب می آید. مزیت این میکروفون داشتن یک پایه بازویی می باشد که می توانید آن را به میز خود متصل کرده و موقعیت آن را روی میز به راحتی تغییر دهید، بدون اینکه روی میز شما اشغال شود. الگوی قطبی این میکروفون برای ضبط کاردیوید می باشد و دیافراگم آن بزرگ است. کیفیت ضبط این میکروفون ۱۶ بیت / ۴۸ کیلوهرتز می باشد و با سیستم عامل های مک و ویندوز کار می کند. از معایب این میکروفون می توان به نداشتن خروجی هدفون برای مانیتورینگ، نداشتن پاپ فیلتر، نداشتن پد کاهنده، نداشتن لرزه گیر، و عدم کارکرد با iOS و Android اشاره کرد. با این حال، این میکروفون نسبت به قیمت اندکش ارزش خرید دارد.

 

Rode PodCaster Full

۹. میکروفون Rode Podcaster USB

رده ی نهم این لیست جایگاه میکروفون یو اس بی Rode Podcaster می باشد. این میکروفون همانطور که از اسمش پیداست برای پادکست بسیار مناسب می باشد. مزیت این میکروفون نسبت به Marantz Pod Pack 1 داشتن خروجی هدفون و امکان اتصال به دستگاه های اپل مانند آیفون، آیپد، و آیپاد تاچ می باشد. الگوی قطبی این میکروفون برای ضبط کاردیوید می باشد و دیافراگم آن بزرگ است. کیفیت ضبط این میکروفون ۱۸ بیت / ۴۸ کیلوهرتز می باشد و با سیستم عامل های مک و ویندوز کار می کند. از معایب این میکروفون می توان به نداشتن پایه ی نگهدارنده (این میکروفون وزن زیادی دارد و شاید مجبور باشید برای درست نگه داشتن آن جداگانه یک پایه ی گرانقیمت بخرید)، نداشتن پاپ فیلتر، نداشتن پد کاهنده، نداشتن لرزه گیر، و عدم کارکرد با اندروید اشاره کرد. با توجه به قیمت، ارزش خرید این میکروفون پایین تر از Marantz Pod Pack 1 است، اما کیفیتی بهتر داشته و به آیفون شما نیز متصل می شود، که این امر شما را از وابستگی به یک لپتاپ یا کامپیوتر بی نیاز می سازد.

 

M-Audio Vocal Studio USB Stand

۸. میکروفون M-Audio Vocal Studio USB

رده ی هشتم این لیست برای میکروفون یو اس بی M-Audio Vocal Studio می باشد. این محصول یکی از پرفروش ترین محصولات برند معروف M-Audio می باشد. مزیت این میکروفون نسبت به Rode Podcaster قیمت مناسب تر آن و داشتن پایه ی رومیزی می باشد. الگوی قطبی این میکروفون برای ضبط کاردیوید می باشد و دیافراگم آن بزرگ است. کیفیت ضبط این میکروفون ۱۶ بیت / ۴۸ کیلوهرتز می باشد و با سیستم عامل های مک و ویندوز کار می کند. از معایب این میکروفون می توان به نداشتن پاپ فیلتر، نداشتن پد کاهنده، نداشتن لرزه گیر، و عدم کارکرد با iOS و Android اشاره کرد. این میکروفون برای ضبط پادکست مناسب است.

 

Audio Technica AT2020USB Plus Full

۷. میکروفون Audio Technica AT-2020 USB

رده ی هفتم این لیست به میکروفون یو اس بی Audio Technica AT-2020 USB اختصاص می یابد. این میکروفون از نظر امکانات و ویژگی ها مانند میکروفون M-Audio Vocal Studio USB می باشد، اما با کپسول حرفه ای و مدار الکترونیکی پیشرفته خود کیفیت صدای بسیار بهتری دارد. البته برای داشتن این کیفیت، هزینه ی بیشتری نیز باید بپردازید.

RODE Microphones NT-USB Angle

۶. میکروفون Rode NT-USB

رده ی ششم این لیست جایگاه میکروفون یو اس بی Rode NT-USB می باشد. این میکروفون از این کمپانی معروف استرالیایی یک میکروفون یو اس بی کاملا جدی می باشد. مزیت این میکروفون نسبت به Audio Technica AT-2020 USB داشتن پاپ فیلتر و امکان اتصال به دستگاه های اپل مانند آیفون، آیپد، و آیپاد تاچ می باشد. الگوی قطبی این میکروفون برای ضبط کاردیوید بوده و دیافراگم آن بزرگ است. کیفیت ضبط این میکروفون ۱۶ بیت / ۴۸ کیلوهرتز می باشد و با سیستم عامل های مک و ویندوز کار می کند. از معایب این میکروفون می توان به نداشتن پد کاهنده، نداشتن لرزه گیر، و عدم کارکرد با اندروید اشاره کرد. اما کیفیت این میکروفون با توجه به قیمت آن بسیار راضی کننده است و ارزش خرید بالایی دارد.

 

iK Multimedia iRig Mic Studio Tripod Black

۵. میکروفون IK iRig Mic Studio USB

رده ی پنجم این لیست به میکروفون یو اس بی IK iRig Mic Studio اختصاص یافته است که از برندی ایتالیایی می باشد. مزیت این میکروفون نسبت به میکروفون Rode NT-USB قابلیت کارکرد با اندروید و ۲۴ بیت بودن آن می باشد. البته از معایب آن نیز می توان به نداشتن پاپ فیلتر، نداشتن پد کاهنده، و نداشتن لرزه گیر اشاره کرد. با این حال در این بررسی این میکروفون را به دلیل قابلیت کارکرد آن با اندروید که پلتفرمی بسیار پر مخاطب است بالاتر از رقبای دیگر قرار داده ایم.

 

Marantz Pro Umpire

۴. میکروفون Marantz Umpire

رده ی چهارم این لیست متعلق به میکروفون یو اس بی Marantz Umpire می باشد. این میکروفون مزیت هایی مانند داشتن پاپ فیلتر، پد کاهنده، لرزه گیر، و پایه را دارا می باشد. دیافراگم آن بزرگ بوده و با کیفیت ۱۶ بیت / ۴۸ کیلوهرتز کار ضبط را انجام می دهد. این میکروفون با مک و ویندوز کار می کند، ولی قابلیت کارکرد با iOS و Android را ندارد. عیب دیگر آن نداشتن خروجی هدفون است. اما قیمت فوق العاده مناسب آن نسبت به کفیت و امکانات باعث چشم پوشی از این عیب ها شده و Marantz Umpire را در این لیست در رده ی چهارم قرار داده است.

 

Apogee MiC 96K Tripod Front

۳. میکروفون Apogee Mic USB

رتبه ی سوم این لیست جایگاه میکروفون یو اس بی Apogee Mic می باشد. این میکروفون امریکایی ظاهری کوچ و جمع و جور و سبک و صدایی فوق العاده دارد. یک پایه ی محکم و بادوام در پکیج این محصول قرار دارد. این میکروفون با مک و ویندوز سازگار است و با خرید یک کابل که جداگانه به فروش میرسد به آیفون، آیپد، و آیپاد تاچ نیز متصل می شود. الگوی ضبط این میکروفون کاردیوید است و کیفیت ضبط آن ۲۴ بیت / ۹۶ کیلوهرتز می باشد. از معایب این میکروفون می توان به نداشتن خروجی هدفون، نداشتن پاپ فیلتر، نداشتن پد کاهنده، نداشتن لرزه گیر، و عدم کارکرد با اندروید اشاره کرد. با این حال، بخاطر کیفیت بی نظیر آن، جایگاه سوم در این لیست واقعا برازنده ی Apogee Mic می باشد.

 

Beyerdynamic Fox Front Angle

۲. میکروفون Beyerdynamic FOX USB

رتبه ی دوم این لیست را میکروفون یو اس بی Beyerdynamic FOX از آن خود می کند. این میکروفون از کمپانی معروف آلمانی Beyerdynamic شیک و جمع و جور می باشد. از مزیت های این میکروفون می توان به داشتن خروجی هدفون، پاپ فیلتر، پایه، و قابلیت کارکرد با iOS و Android اشاره کرد. همچنین این میکروفون با مک و ویندوز نیز سازگار است. الگوی قطبی این میکروفون برای ضبط کاردیوید بوده و دیافراگم آن بزرگ است. کیفیت ضبط این میکروفون ۲۴ بیت / ۹۶ کیلوهرتز می باشد. از معایب این میکروفون می توان به نداشتن پد کاهنده و نداشتن لرزه گیر اشاره کرد. اما مزایای این میکروفون به معایب آن می چربد و با کیفیت صدا، قیمت، و ویژگی های خود جایگاه دوم را در این لیست کسب کرده است.

 

M-Audio Uber Mic Front

۱. میکروفون M-Audio Uber Mic USB

رتبه ی اول این لیست برازنده ی میکروفون یو اس بی M-Audio Uber Mic می باشد. این میکروفون بر خلاف رقیبان خود ظاهر بزرگ و وزن زیادی دارد. مزیتی که این میکروفون نسبت به تمام رقبای خود دارد، داشتن چهار الگوی صدابردای است: کاردیوید، اومنی، فیگور 8، و استریو. Uber دارای یک پایه ی محکم است و خروجی هدفون است. این میکروفون با مک و ویندوز و iOS سازگار است. Uber Mic دیافراگمی بزرگ دارد و کیفیت ضبط آن ۱۶ بیت / ۴۸ کیلوهرتز می باشد. از معایب این میکروفون می توان به نداشتن پاپ فیلتر، نداشتن پد کاهنده، نداشتن لرزه گیر، و عدم کارکرد با اندروید اشاره کرد. اما کیفیت فوق العاده به همراه داشتن چهار الگوی قطبی، و قیمت ارزان این میکروفون را لایق مقام اول در این لیست می سازد.

  • نظرات کاربران