About IK Multimedia

IK Multimedia برترین تولید کننده محصولات پرتابل

همه چیز از یک شهر کوچک در شمال ایتالیا شروع شد؛ شهری که در گذشته نیز از نظر نوآوری و ابداع میراثی غنی داشت و به عنوان پایتخت اتومبیل های اسپورت در جهان شناخته می شود و همچنین به دلیل غذاهای متنوع و مطلوب زبانزد می باشد. هم اکنون این شهر، یعنی شهر مودنای ایتالیا، زادگاه یک از خلاق ترین شرکت های صنعت موسیقی و صداست.

در سال ۱۹۹۶ دو مهندس ایتالیایی تصمیم گرفتند تا با کمک یکدیگر مسائلی که مربوط به ضبط های استودیویی می باشند را حل کنند. مسائلی نظیر اینکه آیا می توان صدای کلاسیک تجهیزات آنالوگ را از کامپیوتر دریافت کرد یا خیر. یا می توان با استفاده از الگوریتم های DSP مدار الکترونیکی را شبیه سازی کرد و از طریق کامپیوتر یک سیگنال صوتی را تغذیه کرده و همان صدا را دریافت کرد. پاسخ این سوالات مثبت بود و با ساخت قطعه ای که از یک کنسول Vintage از کمپانی Abbey Road شبیه سازی شده بود، این کمپانی متولد شد.

اگر چه این یک توضیح مختصر و ساده از شروع کار کمپانی IK Multimedia می باشد، اما فلسفه تولید دستگاه ها و تجهیزات را منعکس می کند و آن این است که این کمپانی تجهیزات مطلوب و مورد نیاز موزیسین ها را برای ایجاد خلاقیت و نوآوری تولید می کند. کمپانی IK Multimedia محصولات کلاسیک و افسانه ای را در دنیای دیجیتال بازتولید می کرد و آنها را در دسترس کاربران این صنعت قرار می داد؛ اما به گونه ای که پیچیدگی های معمول در آنها دخیل نبوده و امکانات آنها به سادگی قابل استفاده باشد.

شعار این کمپانی “Musician First” می باشد و همان طور که به نظر می رسد معناهای متفاوتی دارد. از این شعار، این دیدگاه ها استخراج می شود که قبل از هر چیز ما موزیسین هستیم و موزیسین ها پیشگام و اول هستند. اما معنای حقیقی این شعار این است که کمپانی IK Multimedia به طراحی و ساخت محصولاتی می پردازد که کاربردی باشند و راهنمای مسیر خلاقیت و الهام گیری موزیسین ها باشند. این فلسفه ساده کمک می کند تا فرایند تولید و توسعه محصولات IK Multimedia به صورت پیوسته رو به بهبود باشد تا هم کمپانی و هم کاربران از این روند رضایت داشته باشند.

این کمپانی هیچ گاه از مرز انتظارات منطقی فراتر نرفته است، اما همواره با تولید یک محصول کاملا جدید و به کار گیری ابزار حرفه ای درصدد ارتقای سطح خلاقیت در بین موزیسین ها و مهندسین صدا بوده است. واحدهای بازرگانی این کمپانی در ۷ کشور ایتالیا، ایلات متحد آمریکا، انگلستان، ژاپن، مکزیک، برزیل و هنگ کنگ قرار دارد و محصولات این کمپانی در ۱۲۰ کشور، در سراسر دنیا به فروش می رسد. همچنین IK متشکل از یک تیم صد نفره می باشد که هر یک از آنها مشتاق تولید و عرضه محصولی هستند که از تمامی جوانب ساخت، محصولی ایده آل و با کیفیت باشد.

IK Multimedia همواره به دنبال طراحی و تولید اپلیکیشن ها، نرم افزارها، سخت افزارها و اکسسوری های ساخت موسیقی بوده است که با سیستم های کامپیوتری و تلفن های همراه و دستگاه های پرتابل سازگار باشند. موفقیت های IK Multimedia موجب شده است تا کمپانی های فعال و مطرح دیگر در این صنعت برای همکاری پیش قدم شده تا به صورت مشترک محصولات خلاقانه و پیشرفته تری را تولید و روانه بازار کنند. همچنین اکثر هنرمندان، مهندسین صدا و آهنگسازان با محصولات این کمپانی نظیر AmpliTube، Sample Tank، Philharmonik و T-RackS آشنایی دارند و هنرمندان و گروه های شناخته شده و بزرگی نظیر Rolling Stones، Queen، Red Hot Chili Peppers، AC/DC، Eminem، Black Eyed Peas، Coldplay و Paul Epworth در مراحل ساخت یا اجرای خود از محصولات این کمپانی بهره گرفته اند.

این کمپانی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ تولید متعلقات و سخت افزاری الکترونیکی برای کامپیوتر را تولید و همچنین به عرضه محصولات کوچک ولی حرفه ای و مربوط به دستگاه های تحت سیستم عامل iOS و اندروید را به آنها اضافه کرد. هم اکنون بیش از نیمی از محصولات سخت افزاری در خود این کمپانی تولید می شود و متخصصان و مهندسین IK محصولات را با استاندارد های بالای این کمپانی مورد آزمایش قرار می دهند. به این معنا که تمام کالاهایی که از این کمپانی خارج می شوند، مورد تست و آزمایشات نهایی قرار گرفته اند و هیچگونه نگرانی برای استفاده از آنها وجود ندارد.

نقطه قوت عملکرد این کمپانی معظم، این است که محصولات پرتابلی را تولید می نماید، که با حفظ کیفیت خود، در هرکجا می خواهید به ساخت موزیک بپردازید و الهامات ذهنی خود را که برای ساخت به وجود می آورید، را ضبط نمایید. این فرایند توسط دستگاه هایی صورت می گیرد که طراحی و استفاده آسانی دارند و شما را به زحمت نمی اندازند. محصولاتی نظیر AmpliTube برای گیتار که با iPhone، iPod و iPad سازگار است مسیر جدید و پیشرفته ای را برای گیتاریست ها و اجرای ایده های خلاقانه آنها باز کرد. این موفقیت ها سبب شده است تا امروزه این کمپانی طیف وسیعی از محصولات پرتابل را در اختیار نوازندگان کیبورد، گیتاریست و بیسیست ها، وکالیست ها و حتی دی جی ها بگذارد تا آنها علاوه بر حفظ کیفیت در کارهای خود، احساس آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

  • نظرات کاربران