Alpha Evo Series
7ام خرداد 1401

اسپیکر مانیتور های فوکال سری آلفا EVO

کمپانی فوکال که در کلاس استودیویی برای کاربران حرفه ای شناخته شده است محصولات جدید سری Alpha EVO را با تنوع در چهار مدل مختلف معرفی نموده است. این اسپیکر مانیتور ها که نمونه ی توسعه یافته محصولات سری آلفا از کمپانی Focal هستند با بروزرسانی های متنوعی روبرو شده اند تا به نسبت سری قبل صدایی متعادل و پر وضوح تر ارایه نمایند.

اسپیکر های سری آلفا در گذشته ای نه چندان دور در کلاس میان رده استودیویی بسیار پرفروغ بوده اند، اما حضور سری EVO باتوجه به واردات نسبتا ضعیف و غیر متعارف دیگر برندها، میتواند نقطه ی مستحکم و مقرون به صرفه ی جدیدی در بازار تجهیزات استودیویی باشد. این اسپیکر مانیتورها بعد از سری SM6 و Shape که سطوح بالاتر کیفی این برند هستند با تغییرات ظاهری، آکوستیکی و الکترونیکی متفاوتی عرضه شده اند تا بایک نسخه ی تکامل یافته روبرو باشیم.

Focal Alpha Evo

در نگاه اول یک تکه شدن و باریک شدن پورت خروجی هوا، با احتمال پانچ دقیق و سریع تر صدا را به شما تحویل می دهد، که خود امری شایسته برای یک اسپیکر مانیتور در این کلاس صوتی است. همانطور که میدانید توییتر های گنبد معکوس فوکال در فرانسه تولید می شوند، و بسیار محبوب هستند. در این مدلها با تغییرات آکوستیکی دیگری در هدایتگرهای پخش فرکانس بالا به دور توییتر، شما را به سطح جدیدی از پرسپکتیو صوتی می برد تا وسعت دریافت صحیح و دقیق تر از گذشته فراهم باشد.

به علاوه حضور فیبر های کامپوزیتی متفاوتی که توسط کمپانی فوکال از سال ۲۰۱۹ تا کنون روی محصولات متنوعی عرضه شده است به شکلی تغییر ظاهر داده تا به بهبود عملکرد در تولید فرکانس های میانی و پایین بپردازد. این اسپیکر ها دارای امپلیفایر های دوبل در هر باکس هستند و طراحی کراس اوور آنها اجازه کارلیبراسیون دقیقی برای فرکانسهای بالا و پایین به کاربر می دهد. همچنین حضور Auto-Standby نیز در این سری مشاهده می شود که در مدلهای قبلی نیز وجود داشت.

اسپیکر مانیتورهای سری EVO در چهار مدل با ووفر پنج، ۶.۵، و ۸ اینچ طراحی شده اند که یکی دیگر از اعضای این خانواده بصورت افقی با دو ووفر ۶.۵ اینچی عرضه می شود. و تنوع محصولات این سری میتواند گزینه ای مناسب و بروزی برای استفاده در هر نوع استودیویی باشد.

 • نظرات کاربران
 • دکتر ارون 15 خرداد 1401

  عالیه ولی خوب چرا وارد نمیکنید مانیتورینگ فوکال اصلا تو ایران گیر نمیاد

  • فرزان جلالی 16 خرداد 1401

   با سلام
   بله از این بابت که کمپانی فوکال یکی از کمپانی های شناخته شده در این دسته بندی است، هیچ جای شکی باقی نمیمونه.
   در گذشته طیف کامل این محصولات در دسترس علاقه مندان صنعت صدا قرار داشت، به علت نوسانات و تغییرات لحظه ای نرخ ارز و بی ثباتی وضعیت واردات کالا و ۱۰۰ البته تغییرات کلی در روند فروش محصولات این کمپانی در ایران کم رنگ تر شد. اما کمی دیگر محصولات این کمپانی قابل عرضه خواهند بود.