Genelec S360 SPL SAM-min

اسپیکر مانیتور جدید کمپانی جنلک سری SPL SAM

Genelec اعلام کرد اسپیکر مانیتور های جدیدی را با نام تجاری SPL SAM در آینده به صورت گسترده عرضه خواهد کرد. این دو مدل که یکی از سری Master Studio برای مانیتورینگ اصلی و دیگری ساب ووفر 7382 است که تکمیل کننده پکیج اسپیکر های مانیتورینگ است. این اسپیکر ها ایده آل برای کاربرد های حرفه ای است که در آن نیاز به قدرت بالا و یا گوش دادن در فاصله دور، حتی در فواصل ۱۰ متری باشد. این یک طرح جدید توسط کمپانی Genelec است که با ترکیب شدن اسپیکر مانیتور و ساب ووفر میتوان خروجی صدایی بیش از ۱۳۰ دسی بل را از آن انتظار داشت.

اسپیکر مانیتور S360 در یک محفظه فشرده با پراکندگی پایین قرار دارد و دارای یک ووفر به اندازه ۱۰ اینچ است که بازهم با استفاده از تکنولوژی DCW تکمیل شده است. DCW یک تکنولوژی هدایت کننده فرکانس ها است که باعث گستردگی در پرتاب فرکانس ها می گردد. این اسپیکر مانیتور از یک توییتر ۱.۷ اینچی تیتانیومی بهره می برد و با ترکیب ویژه اش میتواند تا ۱۱۸ دسی بل، یا حتی بالاتر از این میزان سطح فشار صوتی ایجاد نماید. با توجه به حجم صدای بسیار بالا و عرضه صدای کاملا بی طرف، این اسپیکر مانیتور همانند دیگر محصولات سری Master Studio یک انتخاب خوب برای تنظیم و میکس موسیقی در زیر شاخه های الکترونیک و صداگذاری فیلم خواهد بود.

این اسپیکر مانیتورینگ قدرتمند دارای بدنه ای جدید و  ویژه است که محفظه و سبک طراحی بدنه، آنرا گزینه بسیار مناسبی برای نصب و راه اندازی داخل دیوار و بیرون از دیوار یا بصورت معلق در هوا، تبدیل کرده است. همچنین خروجی هوای باکس در پایین بدنه است که برای ارائه صدای بلند خنثی با کمترین دیستورشن بهینه سازی شده است، این بیس رفلکس یکپارچه یا همان LIP، باعث خروجی بیس بدون سر و صدای اضافی از اسپیکر می شود.

پایه Iso-Plate با طراحی نوآورانه خود قابلیت جدا شدن از بدنه دارد و در زمان استفاده رومیزی عملکرد خروجی بیس رفلکس را کنترل می کند و مانع از انتقال ارتعاش و آشفتگی هوا می شود. این اسپیکر مانیتور از تکنولوژی SAM نیز بهره می برد که میتوان با اتصالش به یک شبکه GLM به همراه نرم افزار AutoCall به بهینه سازی صدای آن در اتاق های غیر آکوستیک پرداخت.

Genelec S360 & 7382

پاسخگویی فرکانسی اسپیکر مانیتور S360 از ۳۶ هرتز تا ۲۲ کیلوهرتز است و دارای توانایی خروجی ۲۰۰ وات برای فرکانس های پایین توسط ووفر، و ۱۰۰ وات برای فرکانس های بالا توسط توییتر تیتانیومی است که همگی توسط دو امپلیفایر داخلی کلاس D تامین می شود. همچنین کمپانی جنلک پارامتر های کنترل و سوییچ های مدیریت کراس اور را در پشت بدنه تعبیه نموده است تا بدون استفاده از سیستم مدیریت هوشمند اسپیکر مانیتورینگ هم بتوان به صدای ایده آل در هر محیطی دستیابی پیدا نمود.

ساب ووفر اکتیو 7382 دارای سه ووفر ۱۵ اینچی با پاسخگویی فرکانسی ۱۵ هرتز تا ۱۲۰ هرتز است که با امپیلفایر قدرتمند ۲۵۰۰ وات کلاس D عرضه شده است و میتوان از آن قابلیت ایجاد ۱۲۹ دسی بل حجم صوتی را بدون دیستورشن انتظار داشت. این ساب ووفر برای یونیت های خود از یک بدنه یکپارچه با بیس رفلکسی در کنار بدنه بهره می برد و وزنی معادل ۱۴۵ کیلوگرم دارد. این ساب ووفر دارای یک امپلیفایر اکسترنال تحت عنوان RAM-SW می باشد که دارای ورودی های دیجیتال AES/EBU و چند کانکشن RJ45 به همراه ورودی و خروجی های آنالوگ برای متصل شدن به سیستم های صوتی دیجیتال و آنالوگ است.

قیمت اسپیکر مانیتور S360 چیزی در حدود ۹۰۰۰ دلار برای یک جفت و ساب ووفر مکمل آن قیمتی معادل ۱۲۰۰۰ دلار دارد.

  • نظرات کاربران