میدی کیبورد کنترلر جدید ام آئودیو M-Audio-Oxygen-PRO-Series

میدی کیبورد جدید کمپانی ام آئودیو سری اکسیژن

میدی کیبورد کنترلر های موفق کمپانی ام آئودیو که تحت عنوان اکسیژن چندین سال متمادی است، در نسخه های متنوع عرضه شده اند،‌ و هم اکنون با یک تغییر اساسی در ساختار خود تحت عنوان OXYGEN PRO تولید شده اند تا نواقص کنترلری سری قبل را بپوشانند. این میدی کیبورد کنترلر ها در یک مدل با کلاویه ی مینی سایز و سه مدل دو، سه و چهار اکتاو معرفی شده اند که دارای امکانات کم نظیری در رنج قیمتی خود هستند.

برجسته ترین تغییر در این سری از میدی کیبورد کنترلر ها در صفحه کلید آنها است، هرچند با اضافه شدن لانچ پد های چند رنگ و برنامه نویسی جدید هسته داخلی قسمت کنترلر با کمترین تنش بسیار هوشمندانه هرنوع نرم افزار میزبان یا (DAW) ، سازهای مجازی (VST,RTAS,AU,…) و تمامی پلاگینهای در حال استفاده ی داخل پروژه با سخت افزار هماهنگ می شوند.

این میدی کیبورد کنترلرها دارای کلاویه های بسیار حرفه ای در استایل نیمه سنگین پیانویی هستند که دارای حساسیت و لایه بندی دقیقی می باشند و به افترتاچ نیز مجهز شده اند. همچنین فینگر پدها با نور زمینه RGB بسیار کار آمد هستند تا در نرم افزارهای مختلف بتوانید توسط آنها به ساخت ریتم یا نواختن انواع سازهای کوبه ای بپردازید.

میدی کیبورد کنترلر اکسیژنمجموعه ای از کنترلرهای سخت افزاری مانند فیدر و روتاری در قسمت فوقانی میدی کیبوردهای سری OXYGEN PRO قابل مشاهده است که برای تغییر دادن پارامتر های سخت افزاری طراحی شده اند با توجه به سازگاری هوشمندشان با نرم افزار میزبان میتوانند به راحتی شما را در پیاده سازی ایده هایتان یاری می نمایند. همچنین یک نمایشگر کوچک در این قسمت میتواند تنظیمات داخلی دستگاه را به شما نمایش دهد، که خود یک راهنمای ایده آل بشمار می رود.

با توجه به تنوع امکاناتی مانند قابلیت کنترل آرپژیاتور، اکتاو،‌ GATE و Swing به علاوه کنترل هوشمند آکورد و Scale ها که روی این سری از میدی کنترلرها قرار گرفته اند، کمپانی ام آئودیو برای نوازندگان، تنظیم کنندگان، آهنگسازان و حتی افرادی که دارای استودیوهای میکس هستند، سنگ تمام گذاشته است. OXYGEN PRO mini با پکیج نرم افزار همراه و قیمت مطلوب خود یک رقیب بسیار جدی برای میدی کیبورد کنترلر پرتابل AKAI MPK mini و حتی Axiom Air خود کمپانی M-Audio محسوب می شود.

با یک نگاه تخصصی میتوان گفت: اکسیژن های پُرْرو نسبت به دیگر مدلهای عرضه شده با کلاویه نیمه سنگین پیانویی ، جایگاه جدید و بسیار ویژه ای میان محصولات کنونی بازار تجهیزات استودیویی و آهنگسازی توسط کامپیوتر خواهند داشت.

  • نظرات کاربران