مرکز کامپیوتر تکنیک

همان طور که میدانید شرکت های مختلفی برای عرضه تجهیزات استودیویی در سراسر کشور فعالیت می کنند که برخی از آنها نیز تا کنون عملکرد نسبتا مناسب و درخوری از خود نشان داده اند. ولی به عقیده ما و بسیاری از مهندسان معتبر و شناخته شده در صنعت صدا (تجهیزات استودیو) ، مرکز تکنیک با بیش از ۲۵ سال تجربه، یک مجموعه کاملا تخصصی و متفاوت با خدمات و پشتیبانی بسیار حرفه ای در زمینه تجهیز و راه اندازی انواع استودیوهای صدا و تصویر، به صورت کلی و اصطلاحا از صفر تا صد می باشد.

فروشگاه اینترنتی ایران صوت پس از ۸ سال سابقه همکاری مستقیم با مرکز تکنیک و به عنوان کوچکترین عضو و زیر مجموعه این خانواده، خود را ملزم می داند تا برخی از مشاهدات و تجربیات را در رابطه با شیوه عملکرد این مجموعه که به هنگام کارشناسی، مشاوره، خرید و پشتیبانی محصولات و خدمات آن وجود دارد، در اختیار شما قرار دهد. از آنجایی که این مجموعه یکی از کهنه کارترین عرضه کنندگان و طراحان استودیوی صدابرداری و تجهیزات استودیو است، مدیران آن بر این باور هستند که تمامی سرمایه اولیه آنها افراد متخصصی هستند که در این مجموعه فعالیت می کنند؛ مهندسین و پرسنل کارکشته ای که تمرکزشان بر بالا بردن دانش فنی و به روزرسانی در زمینه عرضه و معرفی تجهیزات حرفه ای صدا است. و حتی گاها با تولید محصولات شایسته و کارآمد الکترونیکی، سعی دارند در روند پیشرفت مجموعه تاثیر گذار باشند.

یکی از مهم ترین بخش های مرکز تکنیک که قلب این مجموعه را شکل می دهد و جریان تجارت آن را به نسبت دیگر عرضه کنندگان متفاوت جلوه می دهد، واحد فنی و پشتیبانی این مرکز است. این واحد با داشتن مهندسین مجرب و خبره، هیچ گاه سرویس و خدمات درخواستی از سمت مشتریان را به بن بست نمی رساند و همیشه راه کاری برای مرتفع کردن مشکلات سخت افزاری پیش روی شما خواهد گذاشت. البته این واحد پشتیبانی با توجه به ترافیک بالای کاری، صرفا مختص سرویس دهی به مشتریان خود می باشد و تمرکز خودرا بر روی تعمیر یا سرویس محصولات خریداری شده از دیگر مراکز نمی گذارد، تا همیشه بتواند در کمترین زمان ممکن برترین و با کیفیت ترین خدمات پشتیبانی را به مشتریانش عرضه نماید.

آخرین دستاورد واحد پشتیبانی وفنی مرکز کامپیوتر تکنیک، طراحی محصولات الکترونیکی، مانند مبدل های MIDI برای انتقال فرامین مختلف مانند GPIO از طریق درگاه USB جهت روشن/خاموش نمودن چراغ ضبط در استودیو توسط انواع نرم افزارهای ساخت و تولید موسیقی یا کار بروی سیگنال های صوتی است. همچنین محصولات دیگری مانند پری امپ های لاین و میکروفون، امپلیفایر و تقسیم کننده هدفون و سلکتورهای اسپیکر مانیتورینگ با طراحی پسیو و اکتیو در صف تولیدات این واحد وجود دارند، که پس از سالها تجزیه تحلیل، می توانند در یک بستر اقتصادی مناسب به بازار جهانی راه پیدا کنند. به زودی خبر تولید نهایی و عرضه این قبیل محصولات را از مرجع تخصصی تجهیزات استودیو صدابرداری و آهنگسازی (ایران صوت) خواهید شنید.

از دیگر بخش های حائز اهمیت در مرکز تکنیک واحد پروژهای استودیویی می باشد که تا کنون بیش از یکصد پروژه سطح بالا را با رعایت تمامی استاندارهای الکترونیکی و آکوستیکی در کشور انجام داده است. واحد کارشناسی پروژه های این مرکز از یک گروه مهندسی، با کارشناسان زبده تشکیل شده است که تمامی مراحل کار را از بازدید و کارشناسی محل، اندازه گیری دقیق فرکانسی، طراحی و تولید پنل های آکوستیکی، طراحی معماری داخلی، کارشناسی و روانشناس رنگ، مهندسی الکترونیک و برق و حتی اصلاحات هوابرد، موارد تاثیرگذار در محاسبات فیزیک صوت و اجرای نهایی آنها را به بهترین شیوه بررسی نموده و در طول پروژه ها به درخواست کارفرما اجرا می کنند. به جرات می توان گفت برخی از نمونه کارهای این تیم مهندسی، در مواردی که کارفرما محدودیت های هزینه را برداشته است، بی نظیر است و بدون اغراق تمامی نمونه کارهای اجرایی با توجه به سرمایه گذاری کارفرما، به بهترین شکل ممکن پیاده سازی شده و از نظر فنی، کاملا علمی و فارق از هرگونه اشتباه محاسباتی است.

Technic-Projectsمرکز تکنیک کار خود را در زمینه معرفی و فروش انواع تجهیزات کامپیوتری صدا و تصویر در سال های دور از اینترنت شروع نموده است و تجربه زیادی در زمینه دانش تجارت سیستم های کامپیوتری، انواع سرورها و دستگاه و تجهیزات فوق پیشرفته الکترونیکی، برای زیر ساخت استودیو صدا و تصویر دیجیتال دارد. از این رو همیشه برترین سیستم های کامپیوتری و مناسب ترین تجهیزات را برای تدوین و تنظیم صدا یا تصویر عرضه نموده است. با توجه به اینکه مرکز تکنیک یک مجموعه تخصصی صدا با تمامی اقلام مورد نیاز برای راه اندازی استودیویی، با کاربرد های مختلف در کشور می باشد، برای قسمت کارشناسی استودیوهای مرتبط با تصویر نیز همکاری مستقیمی با مرکز نظام دارد. دپارتمان شرکت نظام نیز یکی از کهنه کارترین مجموعه های کارشناسی و مشاوره فروش در زمینه عرضه محصولات تدوین و تنظیم تصویر و تصویربرداری دیجیتال در ایران است که خود دارای کادری مستقل و متخصص می باشد. و انواع تجهیزات وابسته به این صنعت را از سالیان دور راهی بازار نموده است.

یکی از استراتژیک ترین مواردی که همیشه در مرکز کامپیوتر تکنیک اتفاق می افتد، بررسی دقیق موقعیت ها، در مورد اتخاذ تصمیمات مختلف، درباره ی عملکردهای فنی و بازرگانی است. این اتاق فکر میتواند ضریب خطای مجموعه را در هنگام عملکرد های مختلف بسیار منطقی به حد صفر برساند، تا با برخود به هرنوع مسائل فنی، کارشناسی و فروش، تصمیمات به صورت گروهی از دیدگاه های متفاوتی مورد نقد و بررسی قرار گیرند، و نهایتا بهترین تصمیم در آن مورد اتخاذ شود.

ایران صوت که از سالها پیش، به دور از مجموعه تکنیک کسب تجربه می نموده است و مدیریت آن را یکی از بنیان گذاران اولین وب سایت های فروش تجهیزات استودیویی در ایران به عهده دارد، همانند بسیاری از همراهان این مرکز معظم، معتقد است فعالیت ها و تصمیماتشان پیش از پیوستن به مرکز تکنیک کورسویی بیش نبوده است. و جهت و مسیر صحیح مرکز تکنیک با اتخاذ تصمیمات جدی در مورد برندینگ و شرح فعالیت های این مجموعه باعث شده است، خط و مسیر اشتباهش، تغییری اساسی و حیرت انگیز داشته باشد. و بدینوسیله از بابت تمامی زحماتی که مرکز تکنیک برایش کشیده، تشکر می کند و امیداوار است با ارائه این مطلب بتواند از زحمات مدیران و یکایک پرسنل مجموعه تکنیک، که به پیشرفت روز افزونش یاری رساندند، قدردانی نماید.

  • نظرات کاربران