UA LUNA

نرم افزار ضبط یونیورسال اودیو LUNA

کمپانی یونیورسال اودیو که در کنار دیگر برندهای تولید کننده تجهیزات صوتی و استودیویی همانند سال های گذشته در همایش NAMM Show 2020 شرکت نموده است، و ضمن معرفی کارت صدا های سری Apollo X ، Apollo Twin X و Live Rack در سال ۲۰۱۹ میلادی، هم اکنون از یک نرم افزار ضبط تحت عنوان LUNA پرده برداری نمود است. این نرم افزار ضبط امروز ۱۹ ژانویه توسط یک سازنده معتبر موسیقی تحت عنوان “Leggy” که تا کنون فعالیت های شایسته و برجسته ای را جهت تولید و ساخت موسیقی برای گروه های مختلف در جهان انجام داده است، صورت خواهد پذیرفت، که بسیاری از قابلیت های این نرم افزار را در سی و پنجمین دوره از این همایش معرفی می نماید.

LUNA یک سیستم مجهز برای ضبط، ساخت، تولید، میکس و مسترینگ موسیقی است که کاملا وابسته به هسته پردازشگر داخلی UAD2 عمل می کند. همانطور که میدانید این پردازشگر ها در تمامی محصولات کمپانی یونیورسال اودیو مشاهد می شوند، و طرافداران زیادی دارند که چندین سال پشت سرهم، به عنوان برترین اینترفیس های دنیای استودیوهای ضبط و شبیه سازی سخت افزار های آنالوگ شناخته می شوند، چراکه تناسب کیفیت آن ها و قیمت به صورت خارق العاده ای به هم می چربد.

مهندسان کمپانی یونیورسال اودیو اعلام نموده اند که این نرم افزار میزبان با استفاده از هسته پردازشگر های UAD2 میتواند سرعتی خیره کننده داشته باشد و مجموعه ای از قابلیت های میکسر های Neve را که دارای صدای کلاسیک و بکر آنالوگ هستند را شبیه سازی می نماید. همچنین ساختار ضبط نرم افزار LUNA مانند ضبط کننده های آنالوگ قدیمی روی نوار مغناطیسی کمپانی STUDER شبیه سازی شده است چون صدای گرم و دوستداشتنی این محصولات همچنان برای اشخاصی که با نرم افزار های موسیقی کار می کنند، حائز اهمیت است. در کنار اینها مجموعه ای از سازها و سینتی سایزرهای تراز اول جهان مانند شبیه ساز نرم افزاری Moog نیز در آن وجود دارد که همگی تحت لیسانس تولید کنندگان به مجموعه قابلیت های نرم افزار “لونا” اضافه شده اند.

به گفته کمپانی یونیورسال اودیو این نرم افزار میزبان در اواخر بهار سال ۲۰۲۰ میلادی بصورت رایگان در اختیار دارندگان کارت صدا های Apollo و Arrow روی سیستم عامل مکینتاش قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است تمامی قابلیت های این نرم افزار پس از عرضه نسخه نهایی توسط کمپانی یونیورسال اودیو از طریق ایران صوت به اطلاع کاربران محترم خواهد رسید.

  • نظرات کاربران