iK-Uno-DRUM

درام ماشین جدید iK Multimedia مدل UNO Drum

Uno Drum جدیدترین محصول کمپانی موفق IK Multimedia می باشد که یکی از جذاب ترین ابزارهای ساخت بیت برای آهنگسازان است. این دستگاه با ارائه درام هایی با صدای Punchy و با کیفیت و Groove های الهام بخش  گزینه ایده آلی برای آهنگسازان حرفه ای می باشد. این دستگاه که نتیجه دانش و همکاری مهندسان خبره ایتالیایی در زمینه تولید سینیتی سایزر های آنالوگ بوده است، به نوعی در راستای موفقیت دستگاه UNO Synth گام بر می دارد و صدای آنالوگ را همراه با راحتی و انعطاف پذیری ابزار دیجیتال عرضه می کند. UNO Drum با قابلیت برنامه دهی آسان و عملکرد فوق العاده، از پالت صوتی گسترده ای بهره مند است تا درام موزیک خود را با کیفیتی عالی و راحتی بیشتر به آن اضافه کنید.

UNO Drum شش درام با صدای آنالوگ واقعی عرضه می کند که یکی از غنی ترین، گرم ترین و جذاب ترین صداها را با خود به همراه دارند. این درام ها شامل دو Kick مختلف، دو Tom مختلف، Cowbell، Ride، Cymbal، Rim، Clap، Snare و Hi-Hat ها می باشد. به علاوه PCM Element ها یا همان تنظیمات مورد نیاز همراه با ۵۴ سمپل فراهم شده است تا سلیقه های مختلف موسیقیایی و سبک های مختلف را پوشش دهد. به جز اجزای اصلی درام، Toms، Rims، Rides و Crash Cymbal ها حضور دارند تا با استفاده از آنها ریتم ترک های خود را کامل کنید و از درام های منحصر به فرد و جذاب و کامل این دستگاه بهره مند شوید. همچنین UNO Drum به شما این امکان را می دهد تا از ۱۲ المان تنظیم نظیر Velocity، Decay و Compressor استفاده کنید و صدای درام را در حالت های آنالوگ، دیجیتال یا حالتی ما بین آنها تنظیم نمایید.

تمامی موارد فوق همراه با ۱۰۰ درام کیت پیش فرض، قابلیت ذخیره و بارگذاری دارند و پس از بارگذاری نیز کاملا قابل تغییر هستند و می توانند مورد ویرایش قرار گیرند. این دستگاه یک درامر تمام عیار و فوق العاده است و با الهام گیری از دیگر محصولات موفق کمپانی iK Multimedia سلیقه های گوناگون و متنوع را در بر می گیرد. همچنین در صورتی که درام های پیش فرض و آماده آن مورد علاقه شما نباشند، می توانید درام خود را از پایه بسازید و با ذخیره سازی آن در پروژه های بعدی و دیگر کارهای خود از آن استفاده کنید.

از دیگر ویژگی های UNO Drum می توان به ۳ افکت اصلی و مهم آن اشاره کرد که شامل Analog Drive، Compressor و Stutter effect می باشد. چنانچه شما Drive را افزایش دهید Groove ها صدای محکم تر و سخت تری پیدا می کنند و با اضافه کردن Compressor ترک ها تمیز تر و خالص تر می شوند. همچنین Stutter حس عمیق تری به جنس درام ها می دهد که این ویژگی از ملایم ترین ارتعاشات تا برش های کامل قابل تنظیم است. این تغییرات باعث یکپارچگی و هماهنگی بیشتر درام ها می شوند و در مجموع صدایی ایده آل و مطلوب در اختیار ما خواهد بود.

UNO Drum به شما اجازه می دهد تا آزادانه المان های آنالوگ و دیجیتال را تغییر دهید، بنابراین محدودیتی از نظر کار با Preset ها و صداهای پبش فرض نخواهید داشت. با وجود موتور آنالوگ طراحی شده توسط SoundMachines و سمپل های جذاب و با کیفیت کمپانی IK Multimedia که برنده جوایز ارزشمندی هم بوده اند، مجموعه متنوعی از صداها، ایده های تازه و امکانات فوق العاده ای هستند که شما را به ساخت بیشتر تشویق می کنند.

آهنگسازان، سازندگان بیت و دی جی ها همواره می توانند برای پیدا کردن Groove مورد نظرشان روی UNO Drum حساب ویژه ای باز کنند. با کمک کنترل های ویرایش صدای این دستگاه، امکاناتی در اختیار شما قرار می گیرد تا پارامترهای کلیدی مربوط به المان های هر صدا را کاملا تحت کنترل خود بگیرید. به عنوان مثال می توانید کنترل Tuning مربوط به Kick را تغییر دهید و یک Kick کوبنده برای سبک Hip-Hop بسازید؛ یا صدای Snap را Punchy تر کنید تا از درام بهتری در سبک EDM استفاده کنید. این تغییرات و امکانات گسترده کمک می کند تا نسبت به حالت معمول درام های قوی تری بسازید و خود را به درام های آماده محدود نکنید.

۱۲ پد لمسی کنترل بخش های دیگری از این دستگاه را در اختیار دارند که مربوط به برنامه دهی آسان و اجرای زنده می باشد. این پد ها در طول اجرا به شما کمک می کند تا کل درام موزیک را به صورت منظم با آن پخش کنید و با استفاده از کنترل های رکورد، پخش و Mute تغییرات لحظه ای را روی آنها اعمال کنید. همچنین این پد ها کمک می کنند تا المان های اختصاصی مربوط به پترن های درام خود را انتخاب کنید. شما می توانید هر یک از این پارامترها را انتخاب و ویرایش کنید و هنگام پخش پترن ها صداها را به صورت Real-Time پیچ دهید.

UNO Drum پارامترهای جذاب دیگری را نیز ارائه می کند که هر یک به نوبه خود بسیار کاربردی و خلاقانه هستند. سوییچ Stutter که قبلا هم به آن اشاره شد، برای تنظیم حس و عمیق بودن درام مورد استفاده قرار می گیرد. سوییچ Roll وظیفه Roll کردن درام و ساختن پاساژهای گوناگون در قالب های ۸ نت، ۸ نت Triplet، ۱۶ نت و ۳۲ نت دارد. سوییچ Random، دیگر سوییچ کاربردی این دستگاه است که با پخش پترن ها به صورت تصادفی پخش موزیک را از حالت یکنواخت به حالت مطلوب تری تبدیل می کند و با ساخت پترن جدید برای المان انتخاب شده نتایج جالب و غافلگیر کننده ای را به همراه می آورد.

از دیگر ویژگی های UNO Drum می توان به ظاهر جذاب و وزن سبک آن اشاره کرد، به گونه ای که می توان آن را در استودیوهای خانگی و پیشرفته، سالن های اجرای زنده و دی جی استفاده نمود. این دستگاه با اتصال از طریق USB با انواع سیستم های Mac، Windows و دستگاه های دارای سیستم عامل iOS سازگار است و از طریق یک ورودی و خروجی MIDI قابلیت اتصال به انواع دستگاه های پشتیبانی کننده از درگاه MIDI را داراست. شارژ این دستگاه از طریق درگاه USB صورت می گیرد و نیازی به آداپتور و برق مستقیم نیست. به علاوه، برای استفاده در محیط های خارج از استودیو چهار باتری سایز AA تغذیه مورد نیاز دستگاه را تامین خواهند کرد. نکته قابل توجه این است که UNO Drum با مجهز بودن به یک ورودی و خروجی یک هشتم اینچی، قابلیت اتصال مستقیم به UNO Synth و دستگاه های دیگر را نیز دارد تا از این طریق ترکیبی فوق العاده را برای ساخت موزیک و اجراهای زنده تجربه کنید.

  • نظرات کاربران