30ام خرداد 1401

بررسی بهترین میدی کنترلر و کیبورد

در گذشته ای نه چندان دور نوازندگان کیبورد (صفحه کلید مادر برای نواختن تمامی طیف فرکانسی) نیازمند تجهیزات صدا دار بودند. اکثرا کیبوردها دارای ماژولهای صدای داخلی بودند – یا اسپیکر داخلی داشتند یا قابلیت اتصال به اسپیکر- که توسط برخی از آنها قابلیت چیدمان مالتی تراک و استفاده به عنوان اَرنجر وجود داشت. یا بعضی دیگر فقط بصورت یک ماژول (موتور یا ژنراتور) تولید صدا عرضه می شدند. اما با پیشرفتهای مدرن و نوآوری های تکنولوژیک صدای دیجیتال، بانکهای صوتی یا بسیاری از ژنراتورهای تولید صدا در سراسر دنیا توسعه یافتند و به آسانی و با کیفیت بالایی توسط کامپیوتر و میدی کیبورد قابل نواختن شدند. با اتفاقات رعد و برقی سیستم های کامپیوتری، دنیای تولید موسیقی تا اجرای زنده هم مانند دیگر صنایع دگرگون شد و روبه متلاشی شدن است!

با داشتن میدی کنترلر یا میدی کیبورد و یک کامپیوتر میتوانید ده ها یا صد و هزاران لایه مختلف صدا را در کنارهم تنظیم و میکس نمایید، نتهای موسیقی و هرنوع صدای خلاقانه و زاییده شده از ذهن را در سبکهای مختلف کنار هم بچینید، ایده های خودرا در حد انفجار نامحدود کنید و در قالب یک پروژه موزیک همیشه در دسترس داشته باشید تا در فرصتی مناسب آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

یکی از چالش ها برای خرید بهترین میدی کنترلر یا میدی کیبورد آهنگسازی با کامپیوتر، شناخت طیف گسترده ی این محصولات است. کمپانی های مختلفی به عرضه این محصولات می پردازند، اما کدامیک مناسب شما است؟ امکانات مورد نیازتان را در وسعت کوچک و بزرگ بررسی کنید و بهترین را انتخاب نمایید. در این مقاله فعلا تصویری از چارت اولیه میدی کیبوردهای پرتابل با ۲۵ یا ۳۲ کلید قرار گرفته است تا بتوانید از بین محصولات به بهترین نتایج برسید.

MIDI-Keyboard-Portable

قابل ذکر است: اطلاعات موجود در این جداول براساس موجودی کنونی ایران صوت (پایان خردادماه ۱۴۰۱) تهیه و تنظیم شده است و دارای هیچ سمت و سوی بازرگانی تبلیغاتی نیست!

 

 

در صورتی که این مطلب مورد توجه شما واقع شد، به آن امتیاز دهید و نظرات خودرا در کامنت منتشر نمایید تا این مقاله را توسعه دهیم.

  • نظرات کاربران