اپلیکیشن صدابرداری اندروید Saramonic-SmartRecorder
30ام بهمن 1402

اپلیکیشن صدابرداری و تصویربرداری حرفه ای

چندی پیش یک نرم افزار بسیار خوب با قابلیت های متنوع برای صدابرداری و تصویربرداری با تجهیزات حرفه ای تحت عنوان iRig Recorder به شما معرفی کردیم که ویژگی های مختلفی برای اینکار داشت، ولی پس از بروز رسانی های سیستم عامل اندروید متاسفانه نسخه بروزی از آن در دسترس نیست. امروز میخواهیم اپلیکیشن جدیدی تحت عنوان SmartRecorder را به شما معرفی کنیم که برای صدابرداری و تصویربرداری حرفه ای گزینه های متنوعی در اختیارتان می گذارد و میتوان آنرا یک نرم افزار رایگان و ارزنده برای این فعالیتها دانست.

اپلیکیشن SmartRecorder که توسط کمپانی سارامونیک طراحی و عرضه شده است، را میتوانید بصورت رایگان روی گوشی های موبایل و انواع تبلت با سیستم عامل اندروید و iOS نصب نمایید و برای کار نیاز به پرداخت هزینه های اضافی یا درون برنامه ای ندارید. این نرم افزار از دو بخش کلی برای فیلمبرداری و صدابرداری تشکیل شده است که از منوی تنظیمات آن میتوانید تعیین کنید صدا از طریق کدام ورودی – میکروفون گوشی، هندزفری، کارت صدا، یا بلوتوث – دریافت شود. همچنین میتوانید برای نرم افزار تعریف کنید که صدابرداری با چه کیفیتی (نرخ نمونه برداری تا ۹۶ کیلوهرتز بر مبنای ۱۶، ۲۴ یا ۳۲ بیت) بصورت های مختلف استریو، مونو چپ یا راست و حتی حالت Dual Mono در فرمت های WAV، MP3 یا AAC ضبط شود.

نمای کلی اپلیکیشن Saramonic-SmartRecorder

ویژگی های دیگری که این اپلیکیشن را در صدابرداری متفاوت جلوه می دهد، قابلیت اعمال تغییرات داینامیکی است. با ورود به بخش تنظیمات میتوانید از سوییچ برش فرکانس پایین برای حذف کامل صدای هام موجود در صدای بم استفاده کنید. اگر در فضای باز هستید یا میخواهید از سازهای آکوستیک خود نمونه برداری کنید فعال کردن این حالت برای برش فرکانسی زیر ۷۵، ۱۵۰ یا ۳۰۰هرتز میتواند مناسب باشد. به علاوه حالت Reduce Noise در پنج سطح مختلف قابل تنظیم است، که صدا را بر منبع صوتی شما متمرکز تر میکند و صدای امبیانس را به طرز شکفت انگیزی از بین می برد. این ویژگی برای کاهش سروصدای زمینه به هنگام صدابرداری در محیطهای شلوغ یا محیط هایی که شرایط آکوستیکی مناسبی ندارند، بسیار ایده آل است. همچنین برای تمرکز و تقویت بیشتر روی وکال میتوانید از تنطیمات گزینه Vocal Enhance بهره مند شوید و در سه مرحله نقاط تمرکزی بیشتر روی صدای خواننده و گوینده را بهینه سازی نمایید.

در حالت فیلمبرداری منهای قابلیت تظیمات داینامیک صوتی که در بالا ذکر شد، میتوانید وضوح تصویر را بین رزولوشنهای ۷۲۰، ۱۰۸۰ یا حالت 4K قرار دهید، البته برای این تنظیمات، خصوصا تصویربرداری 4K حتما باید گوشی موبایل شما از آن پشتیبانی نماید. از دیگر گزینه های ارزشمند در این اپلیکیشن میتوان به قابلیت انتقال فایلها بصورت بی سیم از طریق Wifi به سیستم های کامپیوتری اشاره نمود.

دانلود مستقیم نسخه اندروید  یا  دانلود نسخه iOS

کارت صدای تخصصی موبایل و تبلت Saramonic-SmartRig
  • نظرات کاربران