universal Audio Update 9.6

آپدیت کنسول یونیورسال اودیو و پلاگین های جدید UAD Software v9.6

کمپانی یونیورسال آدیو نسخه ۹.۶ از کنسول نرم افزاری خود را عرضه نموده است که شامل شبیه ساز ها و پلاگین های جدیدی می شود. این پلاگین ها که با بروزرسانی پنل نرم افزاری در دسترس قرار می گیرند. ما در ادامه مختصر توضیحی در مورد این پلاگین ها داده ایم.

 

Century Tube Channel Strip

century tube channel strip

این پلاگین شبیه سازی چنل استریپ یکی از برترین محصولات قرن نوزدهم است که توسط کمپانی یونیورسال اودیو عرضه شده است و دارای چهار قسمت پری امپ، اکولایزر، کمپرسور و نهایتا قسمت مستر می باشد. این چنل استریپ حرفه ای برای استفاده مستقیم در هنگام ضبط سیگنالهای دریافتی از میکروفون یا لاین، و در صدابرداری از گیتار، وکال، سینتی سایزر، بیس، درام و دیگر ادوات موسیقی طراحی شده است. صدای پری امپ لامپی در این پلاگین کاملا طبیعی، گرم و وینتیج، شفاف و بی آلایش است و همانند اکثر پیش تقویت کننده ها دارای سوییچ های برش فرکانس پایین، معکوس کننده فاز، پد و انتخاب کننده ورودی لاین و میکروفون می باشد.

در قسمت اکولایزر میتوان روی سه باند فرکانسی – بالا، میانی و پایین – تغییرات انجام داد و در هر سه قسمت قابلیت تقویت یا تضعیف صدا به میزان ۱۲ دسی بل وجود دارد. تغییر در فرکانس های بالا بصورت ثابت بروی ۱۰ کیلوهرتز تعیین شده است، و برای فرکانس های میانی بصورت متناوب میتواند در رنج فرکانسی ۳۰۰ هرتز تا ۷.۲ کیلوهرتز تغییر کند، و همچنین فکوس فرکانس های پایین در این اکولایزر بصورت ثابت روی ۱۱۰ هرتز قرار دارد.

قسمت کمپرسور با ساختار کلاسیک خود، میتواند به عنوان کنترل کننده بخشی از داینامیک مورد استفاده قرار گیرد. این کمپرسور همانند امپلیفایرهای لاین قرن نوزدهم، بدون نیاز به تنظیمات گسترده فقط با یک روتاری بروی سیگنال اعمال می گردد. شما به سرعت می توانید عملکرد های منفی آوازی یا بیس پویا را خفه کنید و آن را در محل مورد نظر خود تنظیم کنید، یا انرژی مورد نیاز و هماهنگی لازم را به صدای گیتار آکوستیک و پیانو اضافه کنید – همه اینها با یک پیچ روتاری و یک دکمه قابل اعمال است. قیمت این پلاگین چیزی حدود ۱۴۹ دلار است که میتوانید از آن به مدت کوتاهی بصورت رایگان استفاده نمایید.

Suhr PT100 Amplifier

suhr pt100 amplifier

نزدیک به ۳۰ سال است که – جان سور – تقویت کننده های لامپی سطح بالا و High-end تولید می کند که دارای پارامتر های زیادی برای ایجاد صدایی شگفت انگیز عرضه شده است. Suhr PT100 یک نمونه اختصاصی و توسعه یافته از Brainworx است که اخیرا شبیه ساز کاملی از آن به همراه آپدیت جدید کمپانی یونیورسال اودیو عرضه شده است. این پلاگین توسط جان سور و پیت تورن مورد تایید قرار گرفته است تا از این پس یک امپلیفایر ۱۰۰ وات در لیست شبیه ساز های این کمپانی قرار گیرد.

این پلاگین دقیقا عملکردی مشابه امپلیفایر ۱۰۰ وات Suhr دارد و کارآمدی ترانسفورماتورهای سفارشی “Plexi-style” و خروجی EL34 را تقلید کرده است. این مجموعه دارای قسمت های ویژه ای برای تغییر و ایجاد صدای اختصاصی توسط رک های افکت، نویز گیت، Delay، فیلتر های برش فرکانس های بالا و پایین و بسیاری پارامتر های دیگر است. و در پریست های آن بیش از ۱۲۰ حالت چینش مختلف هد و کابینت با حالت های میکروفون گذاری وجود دارد که میتوانید آنها را نیز به سلیقه خود تغییر دهید.

پلاگین Suhr PT100 سه کانال فوق العاده متنوع ارائه می دهد که از نظر سبک با هم متفاوت هستند. کانال ۱ صداهای درخشان، تمیز و کلاسیک امپلیفایر های افسانه ای آمریکایی را فراهم می سازد و شما میتوانید آنرا با حالت Crunch درآمیزید تا صدایی پانچی فراهم آید. کانال ۲ بر پایه تقویت کننده ی SL68 که یکی از امپلیفایرهای مورد علاقه ی Thorn است، ساخته شده تا شما را با یک پالت صوتی متنوع روبرو کند، و برای ایجاد صدایی درخشان به همراه میزان خفیفی از دیستورشن و تیرگی آماده شده است. در نهایت، کانال سوم برای شما صدای مدلی بریتانیایی را به نمایش می گذارد که صدایی بسیار حجیم با غنای هارمونیک، و پایداری بی حد و حصر است.

پلاگین Suhr PT100 از طریق Brainworx FX Rack کنترل بیشتری را بر روی صدا را به شما ارائه می دهد. این یک دروازه برای اعمال فیلترهای بالا و پایین گذر است و دارای یک تقویت کننده سیگنال نیز می باشد، تا به هر میزان که میخواهید به صدا حجم دهید. همچنین توسط این قسمت میتوانید صدای رد شده از کنسولهای افسانه ای نیو یا میکروفون های کلاسیک دست نیافتنی را تجربه نمایید. قیمت این پلاگین چیزی حدود ۱۴۹ دلار است که میتوانید از آن به مدت کوتاهی بصورت رایگان استفاده نمایید.

 

Brainworx bx_masterdesk

bx masterdesk

این پلاگین یک محصول توسعه یافته توسط Brainworx است و بر اساس یک زنجیره کامل از پردازشگر های آنالوگ با ساختار پیشرفته و حرفه ای عرضه شده است. پلاگین bx_masterdesk یک محیط کاملا پیشرفته برای مسترینگ است که به آسانی میتواند زنجیره پلاگین های خروجی پروژه را تکمیل نماید. این پلاگین با پارامتر های استاندارد خود به شما اجازه می دهد به سادگی در اتاق خود، با سرعت بالا، بعنوان یک مهندس حرفه ای، زنجیره مسترینگ را کامل کنید و به صدای ایده آل برسید. این کمپرسور دارای چهار موود مختلف است که میتوان از آن در حالات مختلف برای کمپرس موازی بهره برد. همچنین در قسمت M/S میتوان تنظیمات ویژه ای را برای تبدیل سیگنال های مونو به استریو و ایجاد استریو ایمیجینگ مناسب انجام داد و با اکولایزر ساده و سه قسمتی تنالیته مورد نظر را بوجود آورد.

برای چاشنی نهایی، پلاگین bx_masterdesk دارای دو فیلتر رزونانس نیز می باشد، که مناسب برای کمی تمیز کاری کردن و تخریب های بوجود آمده در صدا است. اندازه گیری دقیق توسط متر سنج سطح داینامیکی در bx_masterdesk اطمینان می دهد، شما همیشه در سطوح درست هستید، و همچنین پردازش M/S مشهور Brainworx به شما امکان می دهد که عرض شگفت انگیزی به تصویر استریوی خود بدهید. قیمت این پلاگین چیزی حدود ۲۹۹ دلار است که میتوانید از آن به مدت کوتاهی بصورت رایگان استفاده نمایید.

 

Bill Putnam Microphone Collection

bill putnam mic collection

این پلاگین به لطف شبیه ساز جدید و انحصاری کارت صدا های USB ، فایروایر و تاندربولت کمپانی یونیورسال آدیو عرضه شده است که مجموعه ای از میکروفون های کلاسیک و معروف جهان را شبیه سازی می نماید. البته وجود این پلاگین بدون میکروفون Townsend Labs Sphere L22 نتیجه مطلوب نخواهد داشت و برای استفاده از آن حضور این میکروفون در استودیو الزامی است.

این پلاگین که یصورت کاملا واقعی میکروفون های کلاسیک متعددی را شبیه سازی می نماید شامل مجموعه از میکروفون های کمپانی های نویمن، آکاجی، RCA و دیگر تولیدکنندگان معتبر می باشد که تا کنون در استودیوهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند. این شبیه ساز میتواند میکروفون ها را در شرایط مختلف از نوع الگوی قطبی گرفته تا فیدبک و رنگ آمیزی صدای آن در اتاق، برای شما شبیه سازی نماید. میکروفون های شبیه سازی شده در این پکیج شامل محصولاتی از قبیل مدلهای ELA-M251 و ELA-M251E تلفانکن، U47 و U67 نویمن، C12A آکاجی، C37A سونی، 405 سنهایزر، 44 RCA و 545 از کمپانی شور می باشد که میتوان از آنها بصورت Real-Time استفاده نمود. قیمت این پلاگین چیزی حدود ۲۵۰ دلار است که میتوانید از آن به مدت کوتاهی بصورت رایگان استفاده نمایید.

در صورتی که از کاربران محصولات یونیورسال آدیو هستید میتوانید آخرین نسخه نرم افزار یونیورسال اودیو را برای بروزرسانی، دانلود و نصب نمایید و از این پس از داشتن آنها نیز درکنار دیگر پلاگین های خود بهره مند گردید. لازم به ذکر است محدودیت زمانی استفاده از پلاگین ها فقط با خرید آن از طریق وبسایت یونیورسال اودیو برداشته می شود.

 

مطالب مرتبط:

پلاگین های اضافه شده در ورژن ۹.۷ 

کارت صدا های جدید یونیورسال اودیو سری Apollo x در یک نگاه

از شبیه ساز میکروفون های افسانه ای تا نوار مغناطیسی – انتلوپ اودیو

  • نظرات کاربران