Antelope Audio Fpga Base Plugins Main-min

از شبیه ساز میکروفون های افسانه ای تا نوار مغناطیسی – انتلوپ اودیو

کمپانی انتلوپ اودیو که در چند سال گذشته درخشش ویژه ای برای تولید انواع کارت صدا های حرفه ای ، کانورتر های مسترینگ و مسترینگ کلاک داشته است با بروزرسانی پنل نرم افزاری خود مجموعه ای از شبیه سازها را برای استفاده در طول پروژه های صوتی عرضه نموده است. این شبیه ساز ها که بر خلاف دیگر کمپانی ها بصورت رایگان عرضه می گردند و فقط با محصولات این کمپانی قابل استفاده هستند، با هر بار بروز رسانی پنل نرم افزار میتوان به آنها دسترسی داشت.

تمامی پلاگین های عرضه شده توسط کمپانی Antelope Audio از پردازشگر های سخت افزاری و داخلی کارت صدا های این کمپانی استفاده می کنند که در هنگام فراخوانی هیچ بار پردازشی را به روی CPU قرار ندهند. در این مجموعه از ابزارهای پردازشی که تا کنون به بیش از ۵۰ مورد رسیده اند، افکتی انحصاری تحت عنوان AuraVerb است که رنگ و جنس صدایی خاص دارد. این صدا بسیار شفاف و وسیع، تحت نظارت و تائید شده توسط مهندس برایان ویببیرتس، که فردی شناخته شده در صنعت میکس موسیقی است ( Dr. Vibb برنده پنج جایزه Grammy میکس می باشد ) عرضه شده است.

مجموعه پلاگین های عرضه شده جمعی از انواع شبیه ساز های امپلیفایر و افکت های گیتار الکتریک و بیس، اکولایزر و کمپرسورهای کنترل و تقویت های داینامیکی بوده اند که مجموع آنها به بیش از ۵۰ ابزار کار آمد رسیده است. اما کمپانی انتلوپ اودیو به اینها بسنده نکرده و اخیرا مجموعه ای برای شبیه سازی انواع پری امپ های میکروفون، شبیه ساز میکروفون های کاندنسر و حتی شبیه سازهای Tape Machine پرداخته است که همگی بصورت رایگان روی کارت صدا های این کمپانی عرضه می گردد. ما در ادامه به معرفی این شبیه سازهای جدید می پردازیم.

 

شبیه ساز میکروفون های قلمی

Antelope Audio Verge Modeling Microphoneکمپانی انتلوپ اودیو با معرفی میکروفون Verge و سری جدید میکروفونهای Edge پا به عرضه این شبیه ساز ها گذاشته است. شما با داشتن این میکروفون ها میتوانید از این پلاگین ها بهره مند گردید و مجموعه ای از میکروفون های گران قیمت را در استودیوی خود با کمترین هزینه شبیه سازی نمایید. میکروفون Verge یک میکروفون قلمی با دیافراگم کوچک است که در کنار کارت صدا های حرفه ای کمپانی انتلوپ اودیو از قبیل  Discrete 8 ، Discrete 4 ، Goliath ، Orion Studio ، Zen Tour و بزودی روی کارت صدا های Goliath HD ، Orion Studio HD و +Zen Studio قابل استفاده است. همچنین کمپانی پکیج هایی را تحت عنوان Discrete 4 Bundle و Discrete 8 Bundle عرضه نموده است که همراه با میکروفون های Edge و Verge عرضه می گردند. شما میتوانید با داشتن یکی از کارت صدا های معرفی شده به همراه میکروفون قلمی Verge به شبیه سازی میکروفون های قلمی و حرفه ای از قبیل KM 184 نویمن، Rode NT 55، DPA 4006 ، سنهایزر MKH 40 و برخی دیگر از میکروفون های استودیویی جهان بپردازید. برخی از نمونه های صوتی میکروفون Verge که توسط این شبیه ساز پردازش شده اند ادامه برای شما جمع آوری شده است، که پیشنهاد می شود برای گوش دادن به آنها حتما از هدفون های حرفه ای یا اسپیکرهای مانیتورینگ استفاده نمایید، تا بتوانید تفاوت بین آنها را متوجه شوید.

 

شبیه ساز میکروفون های دیافراگم بزرگ

Antelope Audio Edge Modeling Microphoneهمچنین میکروفون سری Edge که محصولات دیافراگم بزرگ هستند در کنار کارت صدا های Discrete 8 ، Discrete 4 ، Goliath ، Orion Studio ، Zen Tour و بزودی روی کارت صدا های Goliath HD ، Orion Studio HD و +Zen Studio قابل استفاده می باشد تا با داشتن یکی از کارت صدا های معرفی شده به همراه میکروفون Edge به شبیه سازی میکروفون های دیافراگم بزرگ، از قبیل U47 FET ، U87 ، U67 ، TLM 103 ، UM 57 و 49T از کمپانی نویمن، سونی 800T، آکاجی 414 و C12 ، و حتی میکروفون های ریبون محبوب مانند Coles 4038 و Royer 121R که مجموعه ای از حرفه ای ترین میکروفون های استودیویی جهان هستند، بپردازید.

 

شبیه ساز پیش تقویت کننده سیگنال یا پری امپ

پری امپلیفایر ها از سری ابزارهای جدید و اضافه شده به پنل کاربری کارت صدا های Discrete 8 ، Discrete 4 ، Orion Studio ، Zen Tour هستند و بزودی روی کارت صدا های Goliath HD ، Orion Studio HD ، Goliath و +Zen Studio قابل استفاده می باشند. این پری امپ ها شامل پنج شبیه ساز قدرتمند از محصولات لامپی و ترانزیستوری کمپانی های اروپایی و امریکایی است که میتوان از آنها برای پیش تقویت انواع سیگنال های دریافتی از میکروفون، سینتی سایزر، گیتار الکتریک و دیگر سیگنال های صوتی بهره برد. در این مجموعه شبیه ساز های پری امپ های Gyraf Audio و BAE به چشم می خورد، که نمونه های سخت افزاری آنها بسیار گران قیمت هستند.

 

شبیه ساز نوار مغناطیسی

Antelope Audio Tape Machineدر تولید موسیقی های امروزی، اضافه کردن شبیه ساز ها و طیف رنگی صدای نوارهای مغناطیسی  مانند اضافه کردن Reverb در طول یک پروژه موسیقی شده است و شما به آن نیاز خواهید داشت، زیرا کمتر کسی صدای استریل و بسیار تروتمیز یا در اصطلاح واکس خورده ی دیجیتال را می پسندد. مهندسان کمپانی انتلوپ اودیو با استفاده از دانش، ایگور لوین، بنیانگذار Antelope Audio، که از دهه ۷۰ میلادی تا کنون در مورد دستگاه های Tape Machine تحقیق نموده است، یک ماموریت ویژه را برای احیای صدای کلاسیک در دنیای دیجیتال طراحی نموده اند که یک دستگاه ایده آل شبیه ساز نوار مغناطیسی است.

شما می توانید با تنظیمات آن میزان فشرده سازی نوار، انتخاب بین چهار نوع نوار و تنظیم مقدار WOW و FLUTTER را انجام دهید. تسلط بر این پارامترها به شما امکان می دهد که گرما و رنگ مورد نظرتان را در مقادیر دلخواه به دست آورید. Reel To Reel یک اثر FPGA است، به این معنی که این ابزار بدون تاخیر عمل می کند. دستگاه شبیه ساز نوار مغناطیسی Antelope Audio در نهایت به هنرمندان تولید کننده و ضبط اجازه می دهد تا اثر این شبیه ساز را با استفاده از پردازشگر های FPGA بصورت Real-time مانیتور کنند.

این شبیه ساز در حال حاضر بروی کارت صدا های Discrete 8 ، Discrete 4 ، Orion Studio ، Zen Tour فعال است و بزودی برای کارت صدا های Goliath HD ، Orion Studio HD ، Goliath و +Zen Studio در دسترس قرار می گیرد.

 • نظرات کاربران
 • رامین باقری 26 شهریور 1397

  مطلب مفید و دوست داشتنی بود، شما کی این میکروفون ها رو میارین؟ من میخواستم تا چند وقت دیگه کارت صدام رو عوض کنم. اگر بشه هردو رو باهم بگیرم خوبه.

  • فرزان جلالی 26 شهریور 1397

   نظر لطفتونه.
   فعلا شرایط خوبی برای واردات وجود ندارد، و زمانی که ارز به یک نرخ ثابت برسد، سفارش جدید ثبت خواهد شد.
   امیدواریم هرچه سریعتر، نوسانات اقتصادی برطرف شود، تا بتوانیم مانند گذشته محصولات جدید را بروز عرضه کنیم.
   برای تامین کارت صدا و میکروفون در حال حاضر میتوانید از محصول Discrete 4 Bundle استفاده کنید که به همراه میکروفون عرضه می شود.